top of page
test.jpg

Güven, Kalite ve Tarih
gerek yurtiçinde gerekse de uluslararası pazarlarda adı güven ve kalite özdeşleşmiş olan Marteks'de bugün ikinci kuşak hizmet bayrağını daha da yukarılarda dalgalandırmakta, itibar ve tecrübe ile yenilikçi ve modern kültürü pekiştirmektedir.

Yönetim Kurulu Başkanı 

Hacı Bünyamin Balcı

Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı 

Mehmet Ali Balcı

Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü

 

İnovasyon
Marteks, Open End, Ring ve Vortex iplikçiliğinde son teknoji donanımlı işletmeleri, üstün nitelikli laboratuvarı, geniş ürün yelpazesi ve ihracat odaklı pazarlama anlayışıyla dünyanın en saygın üreticilerinden biri olmayı başarmıştır.

 

İnsana Odaklı Başarı
Marteks'de başarı insanı gelişmişlik ile ölçülür. Her Marteks çalışanı takım ruhu içinde, pozitif ve çözümcül düşünme çerçevesinde dünyaya hizmet eder. Sosyal sorumluluk projeleri ve yüksek çevre duyarlılığı Marteks'in paylaşım kültünün temelini oluşturmaktadır.

Hammade Seçimi

Kaliteli hammadde seçimi üretimin ilk adımını oluşturmaktadır.ABD, Yunanistan, Brezilya, Hindistan ve 1. Kalite Türk pamuğu ile Lenzing ve Birla markalı viskon ile polyester, tencel, viloft elyaflar laboratuvarımızdan kalite değer onayları alınarak depomuza alınır.

Üstün Teknoloji

Open End ve Ring işletmelerimizdeki son teknoloji donanımlı makine parkurumuz ve yüksek üretim kapasitemiz ile en geniş ürün yelpazesini istenilen talebe göre sunmaktayız. Esnek ve hızlı talep karşılama kabiliyeti Marteks'in ihracat rekorları kırmasında temeli oluşturmaktadır.

Her Aşamada Kontrol

Marteks'in kalitesini oluşturan en önemli faktörderden biri de üretimin her aşamasında uygulanan kalite disiplinleridir. Hammaddeden mamül ürüne kadar olan yolculukta nitelikli iş gücü, en kapsamlı laboratuvar ekipmanları ve üretim proseslerindeki kalite kontrol uygulamaları standart Marteks kalitesini tamamlamaktadır.

Kurum Kültürü

USTER LABOR

USTER LABOR

MARTEKS LABOR

MARTEKS LABOR

MARTEKS USTER LABOR

MARTEKS USTER LABOR

MARTEKS USTER

MARTEKS USTER

USTER TESTER 5

USTER TESTER 5

Örnek Laboratuvar

Uster Classimat Quantum ile iplik üzerindeki hatanın sayı, cins, boyut gibi tanımlanmasını yapıyoruz.
Uster HVI Spectrum ile elyafin bütün özelliklerini belirliyoruz.
Uster Afis Pro ile iplik öncesi proseslerde elyaftaki kaliteyi ölçüyoruz.
Uster Tester ile ipliğin düzgünsüzlüğünü ölçüyoruz.
Uster Tensojet ile ipliğin mukavemetini ölçüyoruz.
Uster Autosorter ile ipliğin numara ölçümünü yapıyoruz.

Pamuk İplik, Viskon İplik, Şantuklu İplik, Cotton Yarn, Baumwoll Garn,

Viskose, Melanj, Penye Compact İplik, Flam, Core Spun, Polyester İplik, Garn Fabrik, Yarn Fabric, Yarn production, Fabric Yarn, Likra Garn, Likra Fabrik, Garn Produktion

bottom of page